γιαννης βασδεκηςΜετά από 12 σχολικά έτη Διευθυντής στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων, παρέδωσα τη σκυτάλη της διοίκησης στη συνάδελφο και νέα Διευθύντρια Σοφία Αγιοπετρίτου.

Ήταν μια θητεία με πολλές προκλήσεις, σε ένα Σχολείο πολυπληθές (με 350 μαθητές και 40 εκπ/κούς), διαπολιτισμικό και συμπεριληπτικό, και θεωρώ ότι ανταποκρίθηκα σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο. Σε αυτή την πολύχρονη πορεία πολύτιμοι συνεργάτες και συνοδοιπόροι υπήρξαν οι εκπ/κοί και οι γονείς.

Αποκλειστικός στόχος ήταν ένα Σχολείο γνώσης και ένταξης για όλους τους μαθητές.

Εύχομαι, από καρδιάς, το 10ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων να συνεχίσει με την ίδια δημιουργικότητα και πάντα θέτοντας υψηλούς στόχους.

Δεδομένου ότι φέτος αφυπηρετώ, και η θητεία μου στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων αποτελεί σχεδόν το 1/3 της εκπ/κής μου υπηρεσίας, μου δημιουργούνται έντονα συναισθήματα που συνδέονται με ωραίες αναμνήσεις και τα σχολικά έτη στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων θα είναι σε ξεχωριστή θέση πάντα στην καρδιά μου!