ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ 10ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΨΗΦΙΣΜΑ

Σε κλίμα θλίψης και οδύνης, έγινε έκτακτη συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων, για τον αδόκητο χαμό του συναδέλφου Δημήτριου Αναγνωστόπουλου, σήμερα 27/2/2022.

Ακολούθησε η ομόφωνη έγκριση του παρακάτω ψηφίσματος:

«Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων συντετριμμένος εκφράζει τη βαθύτατη θλίψη του για τον αδόκητο χαμό του εξαίρετου συναδέλφου μας Δημήτριου Αναγνωστόπουλου.

Ο ιδιαίτερα προσηνής συνάδελφος, υπήρξε άψογος Εκπαιδευτικός και Άνθρωπος επιτελώντας στο ακέραιο τα καθήκοντά του τιμώντας τον κλάδο και το λειτούργημα του Δασκάλου.

Άριστος εκπαιδευτικός, στα 28 χρόνια υπηρεσίας του, μόρφωσε και εκπαίδευσε αγόγγυστα πλήθος παιδιών.

Ενεργό μέλος της κοινωνίας μας, εργάστηκε με αξιοζήλευτο ζήλο μέχρι πριν ένα χρόνο παρόλα τα προβλήματα υγείας που του προέκυψαν αιφνιδίως.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων αποφασίζει:

• Να εκφράσει τα θερμότατα συλλυπητήριά του, στην οικογένεια του εκλιπόντα.

• Να καταθέσει χρηματικό ποσό αντί στεφάνου στα συσσίτια του Αγ. Νικολάου Κοπάνων.

• Να παραστεί αντιπροσωπεία του Συλλόγου Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων στην εξόδιο ακολουθία, στις 28/2/2022 στον Αγ. Νικόλαο Κοπάνων ώρα 11:30΄, με επικεφαλής τον Διευθυντή του Σχολείου μας.

• Να δημοσιευθεί το παρόν στον τοπικό, γραπτό και ηλεκτρονικό Τύπο».

ΙΩΑΝΝΙΝΑ 27/2/2022

Για τον Σύλλογο Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων