ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ 10ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΨΗΦΙΣΜΑ

Σε κλίμα θλίψης και οδύνης, έγινε έκτακτη συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων, για τον αδόκητο χαμό του συναδέλφου Δημήτριου Αναγνωστόπουλου, σήμερα 27/2/2022.

Ακολούθησε η ομόφωνη έγκριση του παρακάτω ψηφίσματος:

«Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων συντετριμμένος εκφράζει τη βαθύτατη θλίψη του για τον αδόκητο χαμό του εξαίρετου συναδέλφου μας Δημήτριου Αναγνωστόπουλου.

Ο ιδιαίτερα προσηνής συνάδελφος, υπήρξε άψογος Εκπαιδευτικός και Άνθρωπος επιτελώντας στο ακέραιο τα καθήκοντά του τιμώντας τον κλάδο και το λειτούργημα του Δασκάλου.

Άριστος εκπαιδευτικός, στα 28 χρόνια υπηρεσίας του, μόρφωσε και εκπαίδευσε αγόγγυστα πλήθος παιδιών.

Ενεργό μέλος της κοινωνίας μας, εργάστηκε με αξιοζήλευτο ζήλο μέχρι πριν ένα χρόνο παρόλα τα προβλήματα υγείας που του προέκυψαν αιφνιδίως.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων αποφασίζει:

• Να εκφράσει τα θερμότατα συλλυπητήριά του, στην οικογένεια του εκλιπόντα.

• Να καταθέσει χρηματικό ποσό αντί στεφάνου στα συσσίτια του Αγ. Νικολάου Κοπάνων.

• Να παραστεί αντιπροσωπεία του Συλλόγου Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων στην εξόδιο ακολουθία, στις 28/2/2022 στον Αγ. Νικόλαο Κοπάνων ώρα 11:30΄, με επικεφαλής τον Διευθυντή του Σχολείου μας.

• Να δημοσιευθεί το παρόν στον τοπικό, γραπτό και ηλεκτρονικό Τύπο».

ΙΩΑΝΝΙΝΑ 27/2/2022

Για τον Σύλλογο Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ                                ΤΑ ΜΕΛΗ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΑΠ. ΒΑΣΔΕΚΗΣ

SOS! - Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 7 του Π.Δ. 79/2017 ΦΕΚ109/Α/1-8-2017 τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

Σας ενημερώνουμε σχετικά με την αίτηση - δήλωση εγγραφής μαθητών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα του επόμενου σχολικού έτους 2021-22, προκειμένου να γίνει ο απαραίτητος προγραμματισμός. Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να υποβάλουν άμεσα τις δηλώσεις μέχρι την ερχόμενη Δευτέρα 17 Μαΐου 2021. Μπορείτε να ανακτήσετε το έντυπο αίτησης-δήλωσης και από  εδώ.

Thumb AitisiOLOHM

13-05-2021 Πέμ    0848

Εκδόθηκε σήμερα (13/5) από το υπουργείο Παιδείας η εγκύκλιος για τις  Eγγραφε?ς μαθητω?ν και μαθητριω?ν στα Δημοτικα? Σχολει?α για το σχολικο? ε?τος 2020-2021.

Επισημαι?νεται ο?τι τη σχολικη? χρονια? 2020-2021 στην

Σας ενημερώνουμε ότι η περίοδος εγγραφών μαθητών/μαθητριών στα Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία, για το επόμενο σχολικό έτος (2021-22), παρατείνεται μέχρι και την Τετάρτη 31 Μαρτίου 2021.

[Σχετική Δημοσίευση Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων].

Σύμφωνα με το με αρ.11/4-5-2020 απόσπασμα Πράξης της Επιστημονικής Επιτροπής Πρότυπων &

Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητοί γονείς και μαθητές, ο καθιερωμένος αγιασμός στο σχολείο μας θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 στις 10:00΄.

Οι μαθητές θα προσέρχονται από τις 8:15΄ και θα εισέρχονται από  χωριστές αυλόπορτες, με τον τρόπο που ακολουθήσαμε και τον Ιούνιο:

Α 'και Β' από τη βόρεια πλαϊνή αυλόπορτα επί της οδού Μορδεχάι Φρεζή,

Γ 'και Δ' από την κεντρική κεντρική είσοδο επί της οδού Δημητρίου Ιωάννου και

Ε'-ΣΤ ' από τη νότια αυλόπορτα στην κάτω αυλή, επί της οδού Δημητρίου Ιωάννου,

οδεύοντας προς τις αίθουσες τηρώντας τις αποστάσεις ασφαλείας και θα παραμείνουν μέχρι τη λήξη (10.30).

O Διευθυντής και το Εκπαιδευτικό Προσωπικό του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων εύχονται ολόψυχα σε όλους Καλό Πάσχα, Καλή Ανάσταση με υγεία, ευτυχία, αγάπη και σύντομα επιστροφή στην

Αγαπητοί γονείς,

Εν όψει της επαναλειτουργίας του σχολείου μας τη Δευτέρα 01-06-2020, σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο θα λειτουργεί  καθημερινά από τις 08:00’ έως τις

Σύμφωνα με νέα ενημέρωση από το υπουργείο Παιδείας, σήμερα αναμένεται να δημοσιευθεί η ΚΥΑ με την οποία παρατείνεται η προσωρινή απαγόρευση λειτουργίας όλων των εκπαιδευτικών δομών, όπως αυτή ρυθμιζόταν στην προηγούμενη ΚΥΑ, έως και τις 10 Μαΐου 2020, για