Σήμερα 22-02-2024 επισκέφτηκε το σχολείο μας ένας μεγάλος Ολυμπιονίκης του ελληνικού αθλητισμού, ο Πύρρος Δήμας.

πυρρος δημας 6

Μίλησε στους μαθητές μας, απάντησε στις πολύ στοχευμένες ερωτήσεις τους και απόλαυσε τους μαθητές της Ε' τάξης στο τραγούδι τους υπό τη διεύθυνση της Μουσικού του σχολείου μας, Ράνιας Νάτση, ενώ ευχαρίστησε τους μαθητές της Στ' για το πορτρέτο που του είχαν ετοιμάσει με την εκπαιδευτικό Εικαστικών του σχολείο, Μαντώ Μάτσαγκα. Φυσικά του απονεμήθηκε έπαθλο και μετάλλιο του Run & Out παρέα από τη διευθύντρια του σχολείο και το γυμναστή μας Μιχάλη Μερτζιανίδη.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου, στον συνάδελφο Νίκο Παππά και στον απόφοιτο του σχολείου μας Ανδρέα Παπουτσή που συνόδεψαν τη χορωδία μας στο μπουζούκι και το πιάνο.

Ευχαριστούμε πολύ, Πύρρο Δήμα !!!!

πυρρος δημας 4

πυρρος δημας 1