bane

Στο Σχολείο προσπαθούμε να μάθουμε στα παιδιά ότι και η ήττα και η αποτυχία και η ατυχία και το λάθος είναι μέσα στο πρόγραμμα. Όταν όμως έρχονται δε χρειάζεται ούτε να τα φοβόμαστε, ούτε να σκύβουμε το κεφάλι ή να σηκώνουμε τα χέρια ψηλά. Μπορούμε όλα αυτά να τα κάνουμε κίνητρο, δύναμη, πρόκληση για να γίνουμε ακόμη καλύτεροι και να βελτιωθούμε.

Όλα αυτά όμως θα ήταν ακόμα πιο καλό να τους τα πει και να συζητήσει μαζί τους ένας καταξιωμένος αθλητής κι όχι μόνο, που τα έχει βιώσει από πρώτο χέρι. Με αφορμή το βιβλίο του, που φέρει τον εντυπωσιακό τίτλο: "H δύναμη της ήττας", ζητήσαμε απ' τον κορυφαίο Μπάνε Πρέλεβιτς να έρθει στα Γιάννινα και να μιλήσει σε παιδιά, σε γονείς και σ' όποιον ενδιαφέρεται για τη δύναμη που μπορεί να σου δώσει η...αδυναμία της στιγμής. Προς μεγάλη μας χαρά δέχθηκε με...χαρά! Έτσι την Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου 2024, στις 19.30, στην αίθουσα τελετών του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων, ο Μπάνε θα είναι μαζί μας για να μας δώσει μαθήματα ζωής και πίστης. Τον ευχαριστούμε γι' αυτό!

Η εκδήλωση είναι ανοικτή για όλες και όλους!