Στις 15 Ιουνίου 2022 το πρωί πραγματοποιήθηκε η τελετή λήξης του σχολικού έτους, με παρουσίαση τραγουδιών από τη χορωδία και επίδοση αναμνηστικών στους αποφοίτους μαθητές της Έκτης Τάξης από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων. Το ίδιο βράδυ, πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη «Γιορτή της Άνοιξης», η οποία είχε αναστελεί για τις δύο προηγούμενες σχολικές χρονιές, λόγω των μέτρων κατά της πανδημίας Covid19.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχονται στους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου, καθώς και στις οικογένειές τους Καλό Καλοκαίρι!

Στους παρακάτω συνδέσμους παραθέτουμε:

[_} Έναν κατάλογο με δράσεις που πραγματοποίησαν εκπαιδευτικοί και μαθητές/μαθήτριες στο σχολικό έτος 2021-2022.

[_} Λίγα λόγια για το πρόγραμμα της Γ΄ τάξης «Τα γλυπτά του τόπου μάς μιλάνε» (και σύνδεσμος e-book).

[_} Λίγα λόγια για το πρόγραμμα της ΣΤ΄ τάξης «Έμπνευση και δημιουργία μέσα από το έργο και τη ζωή Ελλήνων συνθετών» (και σύνδεσμος e-book).