ΤηνΤετάρτη 17-12-2014 οι μαθητές της ΣΤ τάξης του σχολείου μας συμμετείχαμε στο "Χριστουγεννιάτικο Εργαστήρι" που διοργάνωσε

ο Φορέας Διαχείρισης Εθνικού Πάρκου Β.Πίνδου στον Εκθεσιακό χώρο του Πολιτιστικού Πολυχώρου " Δ. Χατζής" , στα Παλαιά Σφαγεία (στο τμήμα 11.30 π.μ. -13.30 μ.μ.).

Μετά από μια σύντομη παρουσίασή που μας έκαναν οι υπεύθυνοι στο Φορέα και μια μικρή συζήτηση που είχαμε μαζί τους,  γνωρίσαμε το Εθνικό Πάρκο Β.Πινδου, τις τοπικές παραδόσεις για τον εορτασμό των Χριστουγέννων και ψυχαγωγηθήκαμε με την κατασκευή στολιδιών, δώρων και χειροτεχνιών με υλικά προερχόμενα από την προστατευόμενη περιοχή (κουκουνάρια, βελανίδια, ξερά φύλλα,πευκοβελόνες, κ.ά).

Στο τέλος πήραμε τις χειροτεχνίες μας, τα  δώρα και τα ημερολόγια που μας που μας έδωσαν οι υπεύθυνοι και επιστρέψαμε στο σχολείο μας με γιορτινή διάθεση.

Φωτογραφίες:  Φωτογραφίες/2014-2015/Χριστουγεννιάτικο Εργαστήρι, ΣΤ΄ τάξη