Την Πέμπτη 6 Μαρτίου 2014 η Στ΄ τάξη του σχολείου μας επισκέφθηκε το Δημοτικό Ωδείο Ιωαννίνων και κατόπιν το Δημαρχείο της πόλης μας.

Στο χώρο του Δημοτικού Ωδείου τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά πνευστά όργανα της συμφωνικής ορχήστρας, καθώς και την τάξη των μοντέρνων κρουστών και να απολαύσουν ένα μικρό πρόγραμμα που είχαν ετοιμάσει οι καθηγητές του ωδείου.

Στο Δημαρχείο ο αντιδήμαρχος της πόλης μας κ. Γκόλας ξενάγησε τους μαθητές μας στις κεντρικές αίθουσες του δημαρχείου, έδωσε πολλές πληροφορίες στα παιδιά γύρω από το θεσμό του δήμου και απάντησε στις καταιγιστικές ερωτήσεις των παιδιών με μεγάλη υπομονή και χιούμορ.

Ευχαριστούμε τους καθηγητές και τη διεύθυνση του Δημοτικού ωδείου καθώς και τον αντιδήμαρχο για την άψογη φιλοξενία τους και την ευκαιρία που έδωσαν στα παιδιά να έρθουν σε επαφή με δυο σημαντικούς φορείς της πόλης μας.

Φωτογραφίες:  Φωτογραφίες/Δημοτικό Ωδείο, Δημαρχείο - ΣΤ΄