Την Τετάρτη 10 Μαΐου 14 μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν στους σχολικούς αγώνες των Δημοτικών σχολείων του Νομού μας.
Σχολικοι αγωνες 1

Οι μαθητές μας διακρίθηκαν στα παρακάτω αγωνίσματα:
  • 1η θέση: Ζαρανίκα Αντριάνα - 60 μέτρα
  • 1η θέση: Κατσίκα Αναστασία - Άλμα σε μήκος
  • 1η θέση: Κοντόρη Άννα - 600 μέτρα
  • 1η θέση: Καραμποΐκη Ανθή - Ρίψη με μπαλάκι
  • 1η θέση: Σκυταλοδρομία κοριτσιών (4×50) αποτελούμενη από τις μαθήτριες: Ζαρανίκα Αντριάνα, Τσιρώνη Ελευθερία, Κατσίκα Αναστασία και Βασιλείου Μαρία-Ελένη
  • 2η θέση: Σκυταλοδρομία αγοριών (4×50) αποτελούμενη απο τους μαθητές: Κολόκα Γεώργιο, Μπαλλά-Στραπέλη Στέργιο, Οικονόμου Θεόδωρο και Σιαμάνη Δημήτριο
  • 4η θέση: Βασιλείου Μαρία-Ελένη - 60 μέτρα
  • 4η θέση: Μπαλλάς-Στραπέλης Στέργιος - Άλμα σε μήκος.
Όλα τα παιδιά μας πλασαρίστηκαν σε πολύ καλές θέσεις παρά την πολύ μεγάλη συμμετοχή, καθώς συμμετείχαν περίπου 40-50 μαθητές και μαθήτριες σε κάθε ένα από τα 10 συνολικά αγωνίσματα που είχε το πρόγραμμα.
Πολλά μπράβο και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή και τις επιτυχίες τους.

Σχολικοι αγωνες 4