1-2-2014

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Δευτέρα 3/2/2014 και ώρα 17:30 θα διεξαχθεί στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων η δεύτερη φάση (Πρακτική)

Ως εκ τούτου όσοι εκπαιδευτικοί,  γονείς και κηδεμόνες ενδιαφέρονται να το παρακολουθήσουν, καλούνται να βρεθούν την παραπάνω ημέρα και ώρα, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου.

Σας ευχαριστούμε πολύ!

28-1-2014

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Παρασκευή 31/1/2014 και ώρα 17:30 θα διεξαχθεί στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων η πρώτη φάση σεμιναρίου με θέμα:  «Πρώτες βοήθειες στο Σχολείο», σε συνεργασία με το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών,  Διασωστών και Ναυαγοσωστών  του Ερυθρού Σταυρού, στο πλαίσια του προγράμματος  Αγωγής Υγείας που υλοποιείται  με  τίτλο : «πρώτες βοήθειες. Πρακτική εφαρμογή στο σχολείο. Για εκπαιδευτικούς και γονείς».

Σας ευχαριστούμε πολύ!