Ιωάννινα 19-12-2013

Αγαπητοί γονείς,

Σε λίγες μέρες θα γιορτάσουμε τη Γέννηση του Χριστού και θα υποδεχτούμε τον καινούργιο χρόνο.

Το Σχολείο μας εύχεται σ? όλους σας υγεία και ευτυχία. Ο καινούργιος χρόνος να εκπληρώσει κάθε  όνειρο δικό σας και κάθε ελπίδα των παιδιών σας.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1.  Tην Δευτέρα 23-12-2013, οι μαθητές θα έρθουν στο σχολείο την κανονική ώρα. Η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου και όποιοι γονείς επιθυμούν μπορούν να παρευρεθούν.  Ώρα έναρξης 9:30.

2.   Μετά τη γιορτή και από11:00 μέχρι14:00 θα έχετε την ευκαιρία να ενημερωθείτε από τους δασκάλους του Σχολείου για την επίδοση του παιδιού σας και να πάρετε τον Έλεγχο Προόδου του για το Α΄ τρίμηνο του σχολ. έτους 2013-14.

Εκ της Διευθύνσεως του Σχολείου

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΟΡΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Έναρξη της γιορτής με χριστουγεννιάτικα κομμάτια,   από τους μαθητές  της Δ΄  και Ε΄ τάξης.

?Τα Χριστούγεννα  της  Κυρίας  Κρίσης?, Σκετς  από τους μαθητές του Α1  και  Α2.

ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ?Γιορτινά τραγούδια? από τη χορωδία.

?Τα Καλικαντζαράκια?, Σκετς  από τους μαθητές του Α3.

ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ??Merry  Christmas?? από τους μαθητές των: Α1,Α2 και Α3.

ΤΡΑΓΟΥΔΙ,, ??Πράσινα  φύλλα?? από τη χορωδία.

Ποιήματα  από τους μαθητές  του Β2.

ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ?Ρούντολφ το ελαφάκι? από τη χορωδία.

Ποιήματα  από τους μαθητές του Β2 (συνέχεια).

ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ?Σήμαντρα  ηχούν? από  τη χορωδία.

?Χριστούγεννα στο σπίτι του Αη-Βασίλη?, Σκετς από τους μαθητές του Β3.

ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ?Φουμ-φουμ? από  τη χορωδία.

?Η μπουγάδα του Αη-Βασίλη?. Σκετς από τους μαθητές του Β1.

ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ?Jinglebells? από τους μαθητές των: Β1,Β2 και Β3 .

ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, ?Santa Clause is coming to town?

&

?Last  Christmas?.