10ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                                      Ιωάννινα 17-12-2012

Αγαπητοί γονείς,

Σε λίγες μέρες θα γιορτάσουμε τη Γέννηση του Χριστού και θα υποδεχτούμε τον καινούργιο χρόνο. Το Σχολείο μας εύχεται σ? όλους σας υγεία και ευτυχία. Ο καινούργιος

χρόνος να εκπληρώσει κάθε  όνειρο δικό σας και κάθε ελπίδα των παιδιών σας.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1.Την Tετάρτη 19-12-2012 στις 12:00 θα έχετε την ευκαιρία να ενημερωθείτε από τους δασκάλους του Σχολείου για την επίδοση του παιδιού σας και να πάρετε τον Έλεγχο Προόδου του για το Α΄ τρίμηνο του σχολ. έτους 2012-13.

Την ίδια ώρα θα υπάρχει στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου έκθεση (Bazaar) με χριστουγεννιάτικες δημιουργίες των παιδιών του Σχολείου οι οποίες θα είναι προς πώληση. Τα έσοδα θα διατεθούν για φιλανθρωπικούς σκοπούς.

Όσοι γονείς επιθυμούν, μπορούν να φτιάξουν κάποια γλυκά τα οποία θα είναι και αυτά προς πώληση (σε συσκευασία).

2.  Tην Παρασκευή 21-12-2012, οι μαθητές θα έρθουν στο σχολείο την κανονική ώρα χωρίς τσάντες. Η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου και όποιοι γονείς επιθυμούν μπορούν να παρευρεθούν. Μετά το τέλος της γιορτής (10.15΄ περίπου) οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο.

Το Ολοήμερο Σχολείο  δε θα λειτουργήσει.

Εκ της Διευθύνσεως του Σχολείου