9/11/2011
Στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων βρέθηκε ο Αστυνόμος Β? της Τροχαίας Επαμεινώνδας Ζήκος για την ενημέρωση

των μαθητών.

• troxaia_9-1-2011

Σύμφωνα με τον κ. Ζήκο το συχνότερο αίτημα των μαθητών είναι η μεγαλύτερη παρουσία της αστυνομίας έξω από τα σχολεία, ώστε να διευκολύνεται η μετακίνηση των πεζών.
Από την πλευρά της Τροχαίας γίνεται εκτενής αναφορά σε ζητήματα κυκλοφοριακής αγωγής ενώ τονίζουν την αναγκαιότητα τα παιδιά έως 12 ετών να κάθονται στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου, να επιβιβάζονται ή αποβιβάζονται από τη δεξιά πλευρά του οχήματος και να τηρούν τα σήματα και τους κανόνες του ΚΟΚ.
Όπως τονίζεται από την Τροχαία Ιωαννίνων, οι επισκέψεις σε σχολεία του νομού θα συνεχιστούν και το επόμενο διάστημα. Ο κ. Ζήκος ευχαρίστησε τη διεύθυνση και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 10ου Δημοτικού Σχολείου για την στήριξή τους στην υλοποίηση της πρωτοβουλίας.    -->   ΒΙΝΤΕΟ / 2004-2012 / ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ