Η " 1η Γιορτή Άνοιξης " του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων που πραγματοποιήθηκε χθες 12-5-2017 στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία! Είχαμε την ευκαιρία να θαυμάσουμε τους μικρούς μαθητές μας στα Αθλητικά

Δρώμενα, στη Χορωδία, στη Μουσική Εκτέλεση, στο Χορό και στο Θέατρο.

Απολαύσαμε λιχουδιές , γλυκές και αλμυρές, γλεντήσαμε και ευθυμήσαμε. Είχαμε την ευκαιρία να συνδεθούμε Ζωντανά με το 3ο Πρόγραμμα της ΕΡΑ με πρωτοβουλία της συναδέλφου κ.Σιχλιμίρη. Χορέψαμε όλοι μαζί με τη συνοδεία του κλαρίνου του Μάκη Μποροδήμου , της ερμηνείας του κ. Ευαγγέλου και γονέων μαθητών μας στα υπόλοιπα μουσικά όργανα. Ήταν μια καταπληκτική βραδιά .

Ευχαριστούμε όλους τους γονείς που βοήθησαν και ιδιαίτερα το Σύλλογο Γονέων του Σχολείου μας για την άψογη συνδιοργάνωση και φυσικά το Σύλλογο Διδασκόντων. Ελπίζουμε αυτή η γιορτή να αποτελέσει θεσμό για το 10ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων! ΥΓ.. Ευχαριστούμε όλους όσοι παραβρέθηκαν στη γιορτή μας!

Φωτογραφίες:  1η Γιορτή Άνοιξης 2017