ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ 10ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
                                    ΨΗΦΙΣΜΑ
Σε κλίμα θλίψης και οδύνης, έγινε έκτακτη συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων, για τον αδόκητο χαμό της συναδέλφου Λένας Σιχλιμίρη, σήμερα 3/7/2019.

Ακολούθησε η ομόφωνη έγκριση του παρακάτω ψηφίσματος:
« Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων συντετριμμένος εκφράζει τη βαθύτατη θλίψη του για τον αδόκητο χαμό της εξαίρετης συναδέλφου μας Λένας Σιχλιμίρη.
Η ιδιαίτερα προσηνής συνάδελφος, υπήρξε άψογη Εκπαιδευτικός και Άνθρωπος επιτελώντας στο ακέραιο τα καθήκοντά της τιμώντας τον κλάδο και το λειτούργημα της Δασκάλας .
Άριστη εκπαιδευτικός ,στα 25 χρόνια υπηρεσίας της μόρφωσε και εκπαίδευσε αγόγγυστα πλήθος παιδιών.
Ενεργό μέλος της κοινωνίας μας , εργάστηκε με αξιοζήλευτο ζήλο μέχρι τελευταία παρόλα τα προβλήματα υγείας που αντιμετώπιζε.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων αποφασίζει:
- Να εκφράσει τα θερμότατα συλλυπητήριά του, στην οικογένεια της εκλιπούσης .
- Να καταθέσει χρηματικό ποσό αντί στεφάνου στα συσσίτια του Αγ. Νικολάου Κοπάνων.
- Να παραστεί σύσσωμος στην εξόδιο ακολουθία, στις 4/7/2019 στον Αγ. Νικόλαο Κοπάνων ώρα 18:00΄, με επικεφαλής το Διευθυντή του Σχολείου μας.
- Να δημοσιευθεί το παρόν στον τοπικό, γραπτό και ηλεκτρονικό Τύπο».

ΙΩΑΝΝΙΝΑ 3/7/2019
Για τον Σύλλογο Διδασκόντων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων
Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ                                                                  ΤΑ ΜΕΛΗ
ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΑΠ. ΒΑΣΔΕΚΗΣ                                     (Ακολουθούν Υπογραφές)